آیپی مودم IP modem

با بهترین قیمت و کیفیت در خدمت شما هستیم .
0
  • هیچ محصولی در سبدخرید نیست.
0
  • هیچ محصولی در سبدخرید نیست.

تفاوت میان اینترنت ADSL و VDSL چیست؟

خدمات سخت افزاری آیپی مودم > آموزش  > تفاوت میان اینترنت ADSL و VDSL چیست؟

تفاوت میان اینترنت ADSL و VDSL چیست؟

عبارت ADSL مخفف Asymmetric Digital Subscriber Line و یکی از فناوری‌های اصلی زیرشاخه اتصال‌های DSL محسوب می‌شود.

خط مشترک دیجیتال نامتقارن (Asymmetric Digital Subscriber Line) که به‌اختصار ADSL نامیده می‌شود، در هنگام فراهم کردن سرعت دانلود و آپلود به شکل نامتقارن عمل می‌کند.

این نوع دسترسی به اینترنت پهن باند رایج‌ترین شیوه استفاده از اینترنت محسوب می‌شود.

ADSL با توجه به‌سرعت قابل ارایه، نیاز اکثر طیف مصرف‌کنندگان خانگی را برطرف می‌کند؛ اما با توجه به فاصله شما از مرکز مخابرات، شرکت ارایه دهنده خدمات اینترنت و عوامل دیگر ممکن است سرعت دانلود و آپلود شما متفاوت باشد.

سرعت دانلود ADSL تا ۸ مگابیت در ثانیه می‌رسد. این سطح از سرعت برای استفاده‌های معمولی مانند گشت‌وگذار در اینترنت مناسب است.

برای بهره‌مندی از سرعت بالاتر می‌توانید از +ADSL2 استفاده نمایید.

با استفاده از اینترنت +ADSL2 می‌توانید از حداکثر سرعت دانلود ۲۴ مگابیت بر ثانیه و حداکثر ســرعت آپلود ۱ مگابیت بر ثانیه لذت ببرید. (امروزه اکثر سرویــس‌های ارائه‌شده از طرف ISP ها +ADSL2 است)

VDSL چیست؟

عبارت VDSL مخفف Very-high-bitrate Digital Subscriber Line و نسل جدیدی از فناوری DSL بر روی بسترهای کابل‌های شبکه است.

VDSL نمونه دیگری از فناوری اتصال به اینترنت است که از همان خط مشترک دیجیتال مــشابه با ADSL برای نقل و انتقال سیگنال ایـنترنت اســتفاده می‌کند.

اما فناوری آن در مقایسه با ADSL جدیدتر است. از اوایل اسفند سال ۹۵ مخابرات از سرویس VDSL رونــمایی کرد.

امروزه در بسیاری از مناطق این سرویس در دسـترس است. VDSL با استفاده از بازه فرکانسی  ۲۵KHZ تا ۱۲MHz، قادر به ارائه سرعت ۵۲ مگابیت در ثانیه برای ارســال اطلاعات از اینـترنت به کاربر (Downstream) و ۱۶ مـگابیت در ثانیه برای ارسال اطلاعات کاربر بر روی اینترنت (Upstream) است.

سرعت‌های فوق به‌ مراتب بیشتر از ADSL است. نسل دوم سرویس (VDSL (VDSL2، با افزایش بازه فرکانـسی تا  ۳۰MHz، می‌تـواند تا سرعت ۱۰۰Mbps را برای جریان Downstream و Upstream فراهــم آورد.

بر هـمین اسـاس امکان استفاده از خدماتی نظیر تلویزیون‌های اینترنتی، کنفرانس‌های آنلاین و VOIP راحت‌تر خواهد بود. VDSL2 برای کاربرانی که در محدوده ۱ تا ۲ کیلومتری ازمرکز مخابراتی قرار دارند گزینه مناسبی است.

برای استفاده از تکنولوژی VDSL لازم است از مودم‌های VDSL استفاده نمایید. لازم به ذکر است که مودم‌های VDSL به راحتی از اینترنت ADSL پشتیبانی می کنند.

مقایسه xdsl cdn services adslو vdsl

kabinweb
بدون نظر

ارسال یک نظر

نظر
نام:
ایمیل
وب سایت

Call Now Button